OP – 5. kolo – SK Nižbor vs. SK Chyňava

by Zdeněk Steiner

DERBY SE POVEDLO
Okresní přebor, 3.9.2022, 5. kolo, 17:00

SK NIŽBOR – SK CHYŇAVA         1 : 2 (1:1)
b: 11’Lukáš FLÍČEK, 75’Jaromír HEBEDA

Sestava Chyňava: Ondřej GRYGAR – Jan LORENC, Lukáš FLÍČEK, Daniel STEINER(K), Jan BUNCÍK(87’Roman KOHOUT) – Jakub ŠPAČEK, Adam ROJDL, Václav VANĚK(69’Maxmilian KUKSA), Štěpán KREJČIŘÍK, Martin HUSÁK(75’Patrik VLČEK) – Jaromír HEBEDA

ŽK: Steiner, Hebeda (2x), Rojdl, Krejčiřík
ČK: Hebeda
R: Vlachopulos P. – Zikmund, Pos
D: 80

  (Nižbor) Roman Hosnédl, Aleš Vejvoda, Lukáš Kliment, Zdeněk Steiner, Filip Hosnédl, Marek Lhoták, tak to opravdu není základní sestava na utkání v Nižboře, ale výčet chybějících hráčů, kteří z různých důvodu nemohli zasáhnout do utkání.

O několik slov se s námi podělil V. Vaněk  (VV) a D. Steiner (DS): VV – „V kabině jsme si řekli, jak chceme na soupeře nastoupit a klasicky z toho byl opak, kdy soupeř měl kolem našeho vápna hned několik standardních situací a jednu ve 4. minutě využil, kdy nedal Ondrovi šanci. Naštěstí jsme se z toho rychle oklepali a hned v 11. minutě jsme po rychlém rozehrání rohového kopu vyrovnali, když šel míč od Buncíka na mě a poté na Fléču, který vyrovnal.“

DS – „V prvním poločase ještě stojí za zmínku výborný zákrok Ondry v bráně, který vychytal domácího F. Matějku a nesmím zapomenout na to, jak mě vychytal Bednář, když předvedl pěkný zákrok proti mé standardce.“

VV – „Druhý poločas už byl spíše boj, než-li fotbal. Více šancí bylo na naší straně, ale chyběla nám lehkost v zakončení a trošku to chtělo hru uklidnit.“

DS – „Naštěstí se nám povedlo využít chyby domácího stopera, který namazal Jardovi do sóla a ten nám zajistil vedení a vlastně i vítězství v utkání.“

VV – „Bohužel nám taky zajistil vrásky na čele do dalšího utkání, protože se zbytečně nechal vyloučit a proti Hořovicím bude chybět.

Derby pro nás dopadlo dobře, kdy se nám povedlo získat 3 body, ale v dalším utkání bude chybět Hebeda a D. Steiner si z utkání odnesl zranění žeber a jeho start je dost nejistý. Takže tvrdě vykoupené tři body.